ALA Meistarsacīkstes Vašingtonā, DC

My first post in Latvian!  Earlier this year I was on the planning committee for an annual Latvian sports tournament.  Part of my duties included doing anything involving writing, like maintaining the website, sending out advertisements, and afterwards submitting an article to a couple Latvian newspapers about the event.  In this case most of the hockey stuff was written by Māris Lazdiņš, the scores were compiled by Viesturs Timrots, and I filled in the rest by relying on either my own recollection or commentary from other participants.  I believe that the editors made some minor adjustments to my article, but they captured the gist of it.  Here’s the version that I sent in.

Originally pprinted in the Latvian print newspaper Laiks in July, 2015.

******************************

ALA Meistarsacīkstes Vašingtonā, DC

Māris Lazdiņš, Elga Ozola un Viesturs Timrots

62. ALA Meistarsacīkstes notika Vašingtonas priekšpilsētās Restonā un Sterlingā, Virdžīnijas štātā, šī gada 23. un 24. maijā. Kaut arī komandu skaits bija mazāks nekā dažos iepriekšējos gados, tiem kas sabrauca no visām Ziemeļamerikas malām bija lustīga nedēļas nogale pilna ar kārtīgām sacensībām, kā arī ar jaunām draudzībām. Spēles novietujums tuvu pie Dulles lidlauka un Metro vilciena sistēmas piedāvāja daudziem skatītājiem un spēlētājiem iespējas arī apskatīt muzejus un citas Vašingtonas rajona interesantas vietas, un hoteļa novietojums populārajā Reston Town Center rajonā nodrošināja iespējas viegli apmeklēt jaukus restorānus un veikalus. Hoteļa novietojums bija īpaši izdevīgs sestdienas vakarā, kad pēc hokeja spēles gandrīz visi atlēti kopā ar ģimenēm un draugiem sanāca blakus krogā Jackson’s Mighty Fine Food, kur varēja sēdēt ārā pie galdiņiem un baudīt latviešu kopību brīvā gaisā.

Bet protams svarīgākais bija sports. Spēles oficiāli atklāja sestdienas rītā pēc pirmās basketbola spēles, kad visi dalībnieki sanāca Virginia Volleyball Center karogu ienešanai un sportistu gājienam. Pēc Latvijas, Savienoto Valstu un Kanādas himnām, rīcības komitējas priekšsēdis Nikolajs Timrots pateicās visiem, kas bija ieradušies uz šo notikumu, un visiem, kas pielika roku to izkārtojot. Sekoja arī apsveikumi no ALA sporta nozares vadītāja Toma Trautmaņa, Austrumpiekrastes sporta pārstāvja Jāņa Ģigas un Kanādas sporta pārstāvja Modra Lorberga, kā arī rakstisks apsveikums no Rietumpiekrastes sporta pārstāvja Valža Ķera. Pēc oficiālās atklāšas un karogu iznešanas, turpinājās sportošana.

BASKETBOLS

Basketbola sacensības notika Claude Moore Recreation Center vingrotavā, Sterlingas pilsētā. Šogad piedalijās divas komandas: Ņujorkas Rakte un Minesotas Starts. Jo piedalijās tikai divas komandas, kapteiņi nolēma spēlēt divreiz- sestdienas rītā un svētdienas rītā. Ja būtu vajadzīga trešā spēle, lai izlemtu turnīra uzvarētājus, tad sekotu trešā, saīsināta spēle.

Basketbolistiem no abām vienībām bija tas gods piedalīties pašā pirmajā sporta spēlē šī gada meistarsacīkstēs. Par spīti agrajai stundai, sanāca iespaīdigs pulks skatītāju. Bija sīva sacensība, un abas komandas spēlēja augstas kvalitātes līmenī. Raktes pusē īpaši izcili spēlēja Jānis Krūms, Mārtiņš Trautmanis, un iepriekšējā gada labākā spēlētāja balvu ieguvējs Eddie Alculumbre. Tomēr beigās Starts uzvarēja pirmo spēli ar 94-82.

Nākamajā rītā basketbolisti sapulcējās otro reizi. Starts cerēja turpināt iepriekšējās dienas vinēšanas gaitas. Rakte cerēja apgriezt iepriešējās dienas rezultātu un piespiest trešo spēli. Rakte vareni cīnijās, bet viņus pārvarēja Starts ar visumā labāku spēlēšanu, īpaši no Paula Ješinska zem groza un vispārēji no Joey Ryan, kas tad arī saņēma LKA balvu labākajam basketbolistam finālspēlēs.

Ar 101-87 uzvaru Minesotas Starts ieguva pirmās vietas godalgu basketbolā. Raktei toties tika Mārtiņa Stulpiņa balvu sportiskākajai vienībai. Imanta Štāla piemiņas balvu par izcilu darbību uz un ārpus sporta laukuma saņēma Starta spēlētājs Pauls Ješinskis.

SIEVIEŠU VOLEJBOLS

Sieviešu volejbols notika Sterlingas pilsētas Virginia Volleyball Center vingrotavā. Pieteicās latviešu spēlētājas no Minesotas, Kanādas, un Vašingtonas. Vašingtonai un Kanādai katrai sanāca puskomanda, kuras tad apvienojās, lai izveidotu Vašingtonas un Kanādas Siguldu. Minesotas Starts atlidoja ar pilnu spēlētāju sarakstu, bet bez cēlājas. Lai padarīt spēles interesantākas, piedalijās arī ieaicināta vietēja Amerikāņu USAV komanda, Virdžīnijas “Assets,” kura šogad ieguva Chesapeake Region Volleyball Association pirmo vietu savā divīzijā.

Sestdienas spēlēs katra komanda centās izgudrot un pierast spēlēšanas apstākļiem. Siguldai bija ātri savā starpā jaiepazīstas un jaizgudro labāko sastāvu. Starts izmēģināja vairākas rotācijas līdz izlēma kam vislabāk spēlēt svešajā cēlāja pozicijā. Un Assets centās atrast savu vietu latviešu vidū. Spēles sākumā bija diezgan vienlīdzīgas, bet līdz dienas beigām bija skaidrs, ka Starts atradis savu ritmu. Pirmajā spēlē Sigulda uzvarēja visus trīs setus pret Assets (25-18, 24-26, 25-23). Otrajā spēlē Starts paņēma divus no trim setiem pret Assets (22-25, 25-13, 25-10). Un pēdējā spēlē Starts uzvarēja visus trīs setus pret Siguldu (25-20, 25-22, 25-12).

Svētdien atkrita viesu komanda, tā tad palika abas latviešu komandas, Starts un Sigulda, lai sacenstos finālā. Uzvarētājām vajadzēja vinēt trīs no iespējamiem pieciem setiem, bet pēdējie divi nebija vajadzīgi. Jaunās cēlājas deva iespējas Starta gremdētājām laist vaļā kārtīgu uzbrukumu, īpaši no Adriannas Noras, kura ieguva šī gada Dr. Irēnas Norgello balvu labākajai finālspēļu gremdētājai, un no Lauras Avenas, kura saņēma šī gada Minesotas Starta balvu labākajai volejbolistei finālspēlēs. Starts ieguva pirmo vietu (25-14, 25-8, 25-12), neraugoties uz Emīlijas Rudzītes izcilo spēli Siguldas aizsardzībā.

VĪRIEŠU VOLEJBOLS

Vīriešu volejbols arī notika Virginia Volleyball Center vingrotavā. Vairums šī gada spēlētāju nāca no Austrumkrasta. Vašingtonas Siguldai sanāca pietiekami spēlētāju, lai izveidotu divas komandas. Viņiem no netāliem ziemeļiem pievienojās Nudžersijas Kursa. Sestdienas priekšspēlēs visi spēlētāji vareni cīnijās. Pirmā spēlē Sigulda A uzvarēja trīs setus pret Kursu (25-16, 25-23, 25-20). Otrā spēlē abas Vašingtonas komandas sacensās, un Sigulda A uzvarēja divus no trim setiem pret Siguldu B (26-24, 25-19, 16-25). Un pēdējā dienas spēlē Sigulda B pārspēja Kursu ( 25-17, 25-14, 26-24).

Svētdienas sacensības iesākās ar pusfinālu starp Kursu un Siguldu B. Kursai viens spēlētājs bija sacenties iepriekšējā vakarā hokeja sacīkstē, un cits uzskrēja uz laukuma tieši no basketbola spēles, bet ja bija nogurums, tas neparādijās. Tomēr Sigulda B uzvarēja (25-16, 25-12), atstājot Kursu trešajā vietā. Par savu lielo sajūsmu un izturību, Kursa arī vinēja šī gada Leo Veisa piemiņas balvu sportiskākajai vienībai finālspēlēs.

Pēc pārtraukumu sieviešu volejbola finālam, vīriešu volejbols turpinājās ar finālu, kur abas Siguldas vienības sacentās viena pret otra. Kad siguldieši pirms turnīra lēma dalīties, kapteiņi centās to darīt cik vienlīdzīgi cik iespējams. Skatoties uz rezultātiem finālos, ir skaidrs ka šis mērķis bija vienreizēji sasniegts, ar gariem ciešiem setiem. Pirmos četrus setus Sigulda A un Sigulda B dalīja uz pusēm (25-22, 25-20, 23-25, 22-25). Sigulda B izcīnija pirmo vietu saīsinātā piektā setā (15-12). Ir iespaidīgi tas, ka abām komandām sanāca vienāds punktu skaits pa pieciem setiem. Ulža Holandera balvu izcilākajam gremdētājam uzvarēja Siguldas B spēlētājs Andris Stūrāns, kurš pirmo reizi piedalijās ALA meistarsacīkstēs, un Valža Treimaņa balvu labākajam volejbolistam finālspēlēs saņēma Siguldas A ilggadējais cēlājs Grants Osvalds. Daugavas Vanagu balvu par izcilu darbību uz un ārpus sporta laukuma ieguva Siguldas B cēlājs Aldis Bērziņš.

HOKEJS

Šī gada hokeja spēle notika sestdienas vakarā Restonas pilsētas Skatequest slidotavā. Piedalijās vienpadsmit slidotāji un divi vārtsargi no ASV, kuŗi tika sadalīti divās komandās. No visiem šī gada meistarsacīkstes sportistem, hokejam sanāca vislielākā ģeogrāfiskā dažādība, dalībniekiem pārstāvot Kaliforniju,Teksasu, Ņudžersiju, Pensilvāniju, Dienvidkarolainu, un Vašingtonu D.C. Ar mazliet mazāku spēlētāju skaitli salīdzinot ar iepriekšējām reizēm, šī gada spēle tika nospēlēta 4v4 formatā. Šis formats parasti vairo uzbrukumu iespējas un vārtu skaitu.

Abas komandas iesāka ar ātru slidošanu un ar labām iespējām uzbrukumā katrā laukuma galā. Abi vārtsargi atraidija vairākus uzbrukumus un pēc pirmā perioda ASV II komandai bija priekšroka ar 2-1 rezultātu.

Otrā periodā, ASV I iesita sešus vārtus ar atjaunoto spēles plānu, ieskaitot vienu soda metienu. Dāvids Rozītis spēlēja īpaši iespaidīgi šajā spēles posmā, viens pats iegūstot trīs vārtus. ASV II tikai spēja iesist divus vārtus pa šo laiku.

Pēdējā trešdaļa iesākās ar lielu žestu un vairākām uzbrukuma iespējām. ASV I ieguva vēl trīs vārtus no Dāvida Rozīša metieniem, kamēr ASV II iesita četrus, visi no Austina Staltmaņa nūjas. Kaut ASV II mēģināja vienlīdzināt skaitli, viņiem diemžēl nesanāca iesist pēdējos divus vārtus Reiņa Bergholca vārtsardzības dēļ.

Spēle beidzās ar 10-8 rezultātu ASV I par labu, un ASV I uzvarēja Dr. V. Nagobada dāvāto Latvijas kausu. Ar sešu vārtu pūli, Dāvids Rozītis tika apbalvots ar ALAs Sporta Nozares balvu labākājam spēlētājam hokejā. Visi hokeja spēlētāji ir sajūsmināti un jau sāk plānot apmeklēt nākošo spēli 2016.g.

BALLE UN NOSLĒGUMS

Svētdienas vakarā, pēc visiem sportistiem bija iespējas bišķiņ atpūsties un atvilkt elpu, tie atkal sanāca kopā, neviss sporta tērpos, bet balles tērpos. Turpat hotelī notika apbalvošanas balle un vakariņas glaunā Regency Ballroom. Sportisiem pievienojās ģimenes, draugi, skatītāji un atbalstītāji, gan no vietējiem Vašingtonas latviešiem, gan no tālajām Ziemeļamerikas malām. Tiem viesiem, kuri apciemoja bāru bija iespēja iegādāties speciāli izveidoto “Latvian Spike” kokteili. Pēc vakariņām komandas un ceļojošās balvas tika izdalītas ar lielajiem aplausiem katram vinētājam. Turnīra apmeklētāji nobeidza šo jauko nogali dejojot pie lustīgas mūzikas, ko spēlēja brīnišķīgais ansamblis AKRA.

Vispār šī gada Meistarsacīkstes labi izdevās, un atsauskme no dalībniekiem un skatītājiem ir bijusi ļoti pozitīva. Žēl tiem, kas palaida garām iespēju piedalīties. Paldies sporta dalībniekiem, skatītājiem, un organizētājiem. Bez Jums, nekas nenotiktu. Redzēsimies nākamajās ALA meistarsacīkstēs!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s