Baltimore Latvian Song Festival Featured Participant: Krikis Jewelers

Originally posted on http://www.latviansongfest2017.com in Spring 2017.

 

LV version:

Daudziem latviešiem vispār nav jāstāsta par Krikis Jewelers, jo tas jau ir zināms vārds ar precēm, kas ir labi pazīstamas savas augstās kvalitātes  dēļ. Šo rotaslietu veikalu vada Pārsla Krikis, kura ir darinājusi un pārdevusi latviešu rotaslietas jau trīsdesmit gadus. Pat kā mazs bērns, Pārsla ar izbrīnu sēdēja klāt savam tētim un vēroja, kā viņš veidoja latviešu dizainus no zelta un sudraba. Jau tajā laikā idejas virpuļoja Pārslas galvā, bet protams bērnībā vēl nebija spējas tās realizēt.  Tad kad viņa izaugot beidzot ieguva šīs spējas īstenot, viņas mērķis bija tradicionālos elementus ievest tagadnē. Viņu iespaidoja bagātīgā, senā latviešu kultūra un vēsture un no šiem iespaidiem viņa veidoja modernus, novatoriskus darbus saviem pircējiem. Pārslu iepriecina redzēt prieku cilvēku sejā tad, kad viņi izjūt kontaktu ar kādu no rotām. Viņas mērķis ir, lai šis savienojums ir tik dziļi izjusts, ka viņas darbi kļūst iemīļoti un nonāk  ģimenes mantojumā uz mūžu mūžiem. Un vēl, Krikis Jewelers nedarbojas tikai, lai iepriecinātu rotu pircējus, bet arī no ienākumiem viņi ir atbalstijuši vairākas bezpelņa organizācijas.

Tad kad Pārsla nav aizņemta ar rotkalšanu, viņai patīk pavadīt laiku savā dārzā vai ceļojot.  Viņa atrod iedvesmu saviem darbiem it visur. Viņa visvairāk ir lepna par saviem diviem dēliem, kā arī par savu sajūsmu veidojot mākslas darbus, kurus var valkāt.Šajos trīsdesmit gados Pārsla ir vadījus piecus veikalus, kā arī ir ceļojusi pa Amerikas Savienotajām Valstīm un Kanādu kā dalībniece dažādās izrādēs un dziesmu svētkos.  Šogad viņa vedīs savas rotas uz Baltimoru, kur tās pārdos dziesmu svētku tirdziņā. Piestājieties tur, lai sasveicinātos ar Pārslu un varbūt iegādātos savai ģimenei kādu skaistu rotu!  Bet, ja nevariet tik ilgi gaidīt, aplūkojiet viņas mājaslapu: www.Krikisjewelry.com

 

EN version:

To many in the Latvian community,  Krikis Jewelers needs no introduction; it is a familiar name and is known for its quality. The well-known store is run by Parsla Krikis, who has created and sold jewelry for over thirty years.  Even as early as a child, Parsla sat and watched her father, Karlis Krikis, create Latvian designs in silver and gold. Designs danced in her mind but at that time, she did not yet have the skill to create them.  Once able to translate her concepts into reality, she brings tradition into the modern day. Inspired and influenced by the rich ancient Latvian ethnic and cultural history, Parsla creates modern and contemporary designs to bring innovation to her customers.  She loves to see the joy on her customers’ faces and the emotional connection between a person and a piece of her jewelry. Her greatest aspiration for all who enjoy her pieces is that present-day designs will, in turn, become family heirlooms and stand the test of time.  As if this sense of satisfaction were not enough, Parsla also enjoys paying it forward; proceeds from her sales have supported numerous non-profit organizations.

Outside of jewelry-making, Parsla enjoys traveling and gardening; she finds inspiration everywhere she goes.  She feels her greatest accomplishments in life are her two sons and translating her life passion for beauty into exciting wearable art for every person.  

Over the course of her experience, Parsla has run five separate stores and traveled throughout the United States and Canada participating in multiple shows and Latvian Song Festivals.  This summer she will bring her talents to Baltimore! Be sure to stop by the festival market to meet Parsla, and maybe even to purchase a new family heirloom of your own. If you can’t wait that long, you can also visit her website at www.Krikisjewelry.com.     


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s